Ubytovanie v súkromí - TURČAN
 
 Výhodné ceny pre každého...
Ubytovanie v súkromí - TURČAN
Kontakt
Slovensky English Deutsch
Somolického 2019/68
039 01 Turčianske Teplice
---
Mobil: +421 905 107 552
---
GPS: N 48°51'28", E 18°51'21"
---
E-mail: ubytovanie@turcan.sk
Parkovanie v tesnej blízkosti objektuVhodné aj pre imobilných klientovV ubytovacom zariadení je zakázané fajčiťTelevízor na izbeSatelitné programyMožnosť pripojiť sa k internetu cez WIFIChladnička k dispozíciiZáhradné posedenie s možnosťou opekaniaV blízkosti aquaparku

Vítame Vás v našom ubytovacom zariadení, ktoré sa nachádza v centre Turčianskych Teplíc...

Kúpele Turčianske Teplice - informácie Turčianske Teplice

Turčianske Teplice sú známe pre ich unikátne liečivé kúpele. Nielen kúpele však dokážu každoročne prilákať množstvo návštevníkov z iných lokalít Slovenska, Česka, či dokonca sveta. Mesto poskytuje dostatok možností pre zrelaxovanie, športovanie a aj zábavu. Mesto má pre svojich návštevníkov k dispozícii kúpele, aquapark, ale aj nádhernú prírodu v ktorej je možné absolvovať pešiu turistiku, výlety na bicykloch, jazdu na koni, rybolov, zbieranie húb, či návštevu okolitých hradov, zámkov a jaskýň.

Kúpele

Kúpele Turčianske Teplice patria medzi kúpeľné miesta zamerané na liečbu pacientov s chorobami pohybového ústrojenstva, ale aj pacientov s chorobami obličiek a močových ciest a neurologických ochorení. Termálne pramene a kúpeľné liečebné domy sa nachádzajú uprostred mestečka s rovnakým názvom, na pokraji takmer 2 km dlhého kúpeľného parku.

Kúpele Turčianske Teplice sa nachádzajú v južnej časti Turčianskej kotliny, ktorá je jednou z najmalebnejších dolín Slovenska, a preto je aj nazývaná Turčianskou záhradkou. Kúpele ležia na náhornej rovine v nadmorskej výške 518 m n.m. na úpätí juhozápadných výbežkov Veľkej Fatry. Okolie Turčianskych Teplíc patrí do mierne teplej oblasti s čistým a sviežim ovzduším a nádhernou prírodou. V tomto regióne je množstvo dediniek s pôvodnou architektúrou.

Prírodné liečivé zdroje

Turčianske Teplice patria medzi žriedlové kúpele. Vyvierajú tu pramene prírodných liečivých vôd, ktoré svojou teplotou patria do skupiny teplých a horúcich termálnych vôd. Chemickým zložením sa zaraďujú do skupiny síranovo - hydrogenuhličitanových (síranovo - bikarbonátových), vápenato – horečnatých, hypotonických minerálnych vôd s zvýšeným obsahom fluóru. Teplota balneoterapeuticky využívaných prameňov sa pohybuje od 38,5 – 45 °C.

Indikované choroby

Liečebné pobyty sú zamerané na liečbu týchto chorôb:

Informácie o procedúrach v kúpeľoch Turčianske Teplice